9/4
2015

Vítkovice Machinery Group podepsaly se Škodou Auto smlouvu, která povede k podpoře trhu s CNG vozidly

Největší ryze česká strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) dnes podepsala významnou obchodní smlouvu s automobilkou ŠKODA AUTO. Jde o start spolupráce, která povede k rozvoji trhu s vozidly na CNG. Skupina VMG během tří let nakoupí 300 vozidel Škoda Octavia G-TEC a svá dosavadní CNG auta uvolní pro sekundární trh.

24/2
2015

Vítkovice Machinery Group loni poskočily o násobky kladných čísel

Největší ryze česká strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) dnes oznámila, že jí v roce 2014 výrazně vzrostl provozní zisk, rentabilita tržeb i čistý zisk. Očekávaný konsolidovaný zisk za rok 2014 se zvýšil proti roku 2013 o více než dvojnásobek na hranici 500 milionů korun, což znamená nárůst o 214 procent. Výrazný nárůst se čeká i u konsolidovaného provozního hospodářském výsledku, který je na úrovni 1, 2 miliardy korun a je tedy o více než 60 procent lepší než za rok 2013.

30/1
2015

Skupina Vítkovice Machinery Group zprovoznila za 40 milionů jednu z největších cementačních pecí v Evropě

Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group k dnešku uvedla do provozu novou cementační pec, největší ve střední Evropě. Zařízení, které i s potřebnými úpravami haly a navazujících jeřábových drah stálo zhruba 40 milionů korun, je určeno k výrobě dílů pro ropné a námořní plošiny a dalších speciálních výkovků. Skupina Vítkovice tím zvýší svou kapacitu v tomto oboru.

22/1
2015

Skupina Vítkovice odzkoušela druhý kotel na obřím energetickém projektu v Turecku a zprovozňuje další zařízení

Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group v Turecku úspěšně uskutečnila tlakovou zkoušku druhého kotle (bloku B) projektu Yunus Emre společnosti Adularya. V těchto dnech začalo najíždění technologických zařízení, která jsou společná pro oba bloky nové turecké elektrárny. Tato zařízení umožní další fáze najíždění fluidních kotlů, především bloku A a turbogenerátorového soustrojí.

15/1
2015

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP uvedly na trať první CNG lokomotivu pro osobní dopravu

Strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) dnes oficiálně uvedla na trať mezi Opavou a Hlučínem první lokomotivu s pohonem na CNG. Tato 15 metrů dlouhá a čtyři metry vysoká lokomotiva patří k nejvýkonnějším svého druhu v Evropě. Vyvinuly ji Vítkovice Doprava ze skupiny VMG a Výzkumný ústav železniční. Vznikla přestavbou z dieselové lokomotivy řady 714 poskytnuté Českými drahami (ČD). Lokomotiva s označením 714.801 nyní potáhne osobní vozy ČD a to na třech pravidelných spojích denně.

8/4
2014

Vítkovicím škoda nákupem sléváren nevznikla, skupina KKCG jen útočí

V kauze Spojených sléváren, kterou vyvolala skupina KKCG, nevznikla škoda. Není pravda, že by vznikla škoda 225 mil. Kč společnosti VÍTKOVICE či VÍTKOVICE HOLDING (jak se chybně uvádí v médiích). To od samého počátku odmítáme. Současně nepravomocný rozsudek nezakládá povinnost Jana Světlíka ani Pavla Filipčíka zaplatit jakoukoli částku. Proti rozsudku se Jan Světlík a Pavel Filipčík prostřednictvím právního zastoupení odvolají.

1/1
2014

VÍTKOVICE IT SOLUTIONS musely předat veškerou činnost a odpovědnost za sociální dávky společnosti OKsystem

Společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS od konce prosince nenese žádnou odpovědnost za výplatu sociálních dávek. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) společnosti sdělilo, že nyní má příslušné činnosti smluvně na starosti OKsystem, a to podle stávající rámcové smlouvy z roku 2010.

10/10
2013

Vítkovice Machinery Group investovaly bezmála miliardu korun do výzkumu a vývoje, na sortimentu i obratu je to znát

Největší tuzemská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group je deset let po privatizaci státního podílu společnosti Vítkovice do rukou seskupení Vítkovice Holding Jana Světlíka jedním z nejsilnějších inovátorů v tuzemském strojírenství. Do technologického vybavení a akvizic, které jsou rovněž doplněním výrobních i lidských a vývojových kapacit, skupina investovala v součtu za zmíněných deset let přes 15 miliard korun.

6/8
2013

Strojírenské Vítkovice rozběhly výrobu, kterou zvládá jen 15 firem na světě

Strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP v těchto dnech rozběhla ve své rychlokovárně VÍTKOVICE HAMMERING produkci titanových výkovků. Tento druh výroby, který je postaven na zvládnutí složité technologie, nesrovnatelně náročnější, než je kování oceli, je v České republice unikátem. Vítkovická skupina je jediná, která produkci zvládá. Významné postavení bude mít skupina i ve světovém měřítku. Výkovky z titanu dodává pouze okolo 15 firem na celém světě.

17/6
2013

Strojírenská skupina VÍTKOVICE skokově navyšuje tržby, táhne je energetika a velké inženýringové projekty

Skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP má za rok 2012 nejvyšší tržby ve své historii. Výkony narostly v roce 2012 na téměř 25 miliard korun, což je o čtyři miliardy více než v roce 2011. Společnost VÍTKOVICE, a.s., která je jádrem původní struktury holdingu a zastřešuje energetické, právní, logistické a další služby pro celé seskupení, zvýšila meziročně tržby o 21 procent na 13, 4 miliardy korun a zisk o 94 procent na zhruba 427,3 milionu korun. Oznámilo to dnes vedení společnosti.

20/5
2013

Čeští průmyslníci vyzvali vládu a parlament, aby od roku 2014 zastavily podporu OZE

Čelní představitelé českého průmyslu žádají, aby nejpozději do 30. 6. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Energetický regulační úřad (ERÚ) připravily všechny legislativní kroky pro zastavení provozní podpory obnovitelných zdrojů energií (OZE) od počátku roku 2014.

9/5
2013

Poslanec M. Babák se VÍTKOVICÍM neomluvil, podaly žaloby a žádají v součtu 60 milionů korun

Poslanec, místopředseda Věcí veřejných (VV) Michal Babák se do stanovené lhůty neomluvil za své výroky v televizním vysílání na adresu společností VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s. a VÍTKOVICE, a.s. Společnosti, které označil za strůjce a viníky v projektu sKaret, se proto dnes obrátily na soud. Představenstva obou společností podala žaloby na ochranu dobré pověsti právnické osoby a žádají přiměřené zadostiučinění ve výši 10 milionů a 50 milionů korun.

6/5
2013

VÍTKOVICE vyzývají místopředsedu VV Michala Babáka k veřejné omluvě za lživé výroky

Společnosti VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s. a VÍTKOVICE, a.s. vyzývají místopředsedu Věcí veřejných (VV) Michala Babáka, aby se do čtvrtečního poledne veřejně omluvil za lži, které pronesl na adresu společností ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP.

5/3
2013

VÍTKOVICE IT SOLUTIONS odmítají obvinění za zakázky MPSV, podaly stížnost na postup Policie ČR

Společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS podala prostřednictvím svých právních zástupců stížnost proti Usnesení Policie České republiky, kterým bylo zahájeno trestní stíhání jejího šéfa a dále bývalého člena představenstva za údajné porušení zákona v souvislosti s provozováním aplikací na výplatu sociálních dávek pro Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Usnesení, které se dostalo i do médií, staví především na neprověřených proklamacích předchozího dodavatele, kterým byla společnost OKsystem

5/11
2012

Vrchní soud v Olomouci zamítl další žalobu KKCG na představenstvo společnosti VÍTKOVICE HOLDING

Vrchní soud v Olomouci zamítl odvolání společnosti KKCG Industry B.V., která před časem opět zažalovala představenstvo společnosti VÍTKOVICE HOLDING. Šlo o spor, v němž chtěla KKCG na členech představenstva vysoudit 663 milionů korun.

19/10
2012

Skupina KKCG znovu šikanuje představenstvo VÍTKOVIC

Skupina KKCG Industry vyvolala svolání mimořádné valné hromady společnosti VÍTKOVICE, a. s., do jejíhož pořadu jednání nechala zařadit hlasování o návrhu na odvolání předsedy představenstva Jana Světlíka.

13/9
2012

Do Ostravy dorazil konvoj vozidel Modrého koridoru, akce má veřejnost přimět jezdit na ekologický zemní plyn

Unikátní mezinárodní road show Blue Corridor (Modrý koridor), která chce upozornit veřejnost na možnost využití stačeného zemního plynu (CNG) jako ekologického, bezpečného, úsporného a dostupného paliva pro dopravu, se dnes zastavila v Ostravě. Odborníci tu nejen diskutovali o ekologické dopravě, ale představili i konkrétní vozidla, a to nejen silniční, která mohou na CNG ekologicky i ekonomicky šetrně jezdit.

11/9
2012

Skupina VÍTKOVICE podepsala další kontrakt na dodávky pro jadernou elektrárnu v Rusku

Největší česká strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP uzavřela na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně kontrakt na dodávky pro ruskou energetiku. Jde o smlouvu na zařízení (trubkové svazky) pro Balakovskou jadernou elektrárnu.

10/9
2012

Vítkovický kotel nové generace získal na MSV Brno Zlatou medaili

Společnost VÍTKOVICE POWER ENGINEERING, člen největší tuzemské strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, získala na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2012 v Brně Zlatou medaili. Odborná porota ji firmě udělila za nový energetický kotel, který vítkovická skupina vyvinula, vyrobila a úspěšně uvedla na trh.

6/9
2012

Hutním montážím roste podíl tržeb z energetiky

Hutní montáže, akciová společnost ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, zvyšují svoji angažovanost v energetice. Kompletace ocelových konstrukcí a technologií pro energetické komplexy a elektrárny letos tvoří už 88procentní podíl na celkových tržbách firmy, které měly za prvních šest měsíců roku hodnotu přibližně 732 milionů korun.

|< << < 1-20 21-40 41-60 61-80 > >> >|